top of page

Peatükk 21

Juhinduda teistest, see on sama hea kui elada minevikus, sest see, mis füüsilises ruumis nähtavale tuleb, on juba minevikus energiaruumis tehtu tulemus. Nii toimida näib muidugi lihtsam, julgem, kui minna enda sisse, kuulata ja asuda tegema seda, mida räägib hääl enda sees.


Minu käest küsiti hiljuti, mida see tähendab - olla voolus? Esimese hooga tulid klassikalised vastused - Jumalaga, kõrgema minaga suhtlemine, intuitsioon, sisehääl… kuid sel korral need vastused ei rahuldanud mind. Ma tahtsin teada, kas seda kõike saaks kuidagi veelgi lihtsamalt selgitada ja edasi anda?


“Jah saab,” vastas hääl mulle mõne aja pärast. “See on kui virtuaalne ettevõte, virtuaalse ülemusega, kes ütleb mida ja millal teha ja sinu ülesanne on seda teha. Erinevus klassikalise ettevõttega seisneb selles, et selle ülemuse eesmärk lähtub sinu õnnelik olemisest ehk siis ta juhib tegema samme, mis lõppkokkuvõttes toovad sind sinna, kuhu sa oled oma originaalolemuses mõeldud jõudma, kus oled seesmiselt vaba ja teed seda, mis teebki sind õnnelikuks.”


Lasen kuuldul enda sees veidi seedida ja pean tunnistama, et see meeldib mulle. Mulle meeldib see perspektiiv kogu sellele asjale. Kõlab nii lihtsalt - kuula ja tee nii nagu sulle öeldakse. Ainult et kuuletuda elusale ülemusele füüsilises ettevõttes on oluliselt lihtsam ja ette antud ülesannetest lihtsalt ebamugavustunde pärast mööda hiilida oluliselt keerulisem. Iseenda sisemine virtuaalne maailm ja sealseid juhiseid kuulda võtta, see tekitab hirmu. See on normaalne.


Kuid seda hirmu ei ole mõtet peita, karta ega alla suruda. Temast on vaja läbi kasvada, temast on vaja suuremaks saada. Sina otsustad kumb on suurem, kas sina või hirm. Ükski tunne meie sees ei saa olla suurem kui meie ise välja arvatud juhul kui me lubame neil kasvada suuremaks kui me ise. Kuid siinkohal on vaja mäletada, et kõik, mis kasvab suuremaks kui meie võib väga lihtsasti ja kiiresti kogu kontrolli enda kätte võtta. Hirm on nagu iga teine tunne. Sama lihtsasti juhitav, võimendatav, vähendatav nagu teised tundedki. Vali, mida sa paisutad enda sees, millises tundes ja olemises sa olla tahad. Kõik algab sinust ja sinu otsusest. 


Kui tunne on väga suureks paisunud, siis alguses ei pruugi ta kohe sinu otsuste peale reageerida ja seda tunnet üleval hoidva energia väljumine kehast võib samuti esialgu veidi aega võtta. Aga kui tähelepanelikult veidi harjutada, mängida oma tunnete esile kutsumisega, võimendamise, kahandamisega, siis muutub nendega toimetamine igas olukorras lihtsaks, sest sa tead ja saad reaalselt aru, kuidas nad töötavad. Lihtsalt ise mängides sina käivitad nad, situatsioonides olukordades käivitab miski, äratab ootamatult üles. Kuid ka siis on nad täpselt samamoodi juhitavad, ümber vormitavad kui ise neid esile kutsudes. 


Tunnete reaktsiooni võib vaadelda kui ehmatust, mis kehas tekib, siin ehmatab ka tähelepanu ja teadvus ja sel hetkel läheb justkui kõik meelest ja toimub ümberlülitumine reaktsiooni sisusse ja reaktsiooni vallandaja tuvastamisele. Mingis mõttes on see kui kellegi võõra tungimine enda territooriumile ja see keegi luba küsimata aktiveerib mingi seadeldise, mida justkui mitte keegi peale sinu enda näppida ei tohiks. Sellises olukorras vallandub reaktsioon justkui ilma sinu loata ja see tekitab häire seisundi, sest enda juhtimise alt väljas olev energia, on potentsiaalne oht, sest vägesid liigutab keegi teine ja seetõttu me ka sageli just vaenulikult reageerimegi reaktsiooni käivitajasse. See inimene, ese, nähtus, olustik omab meie enda sees olevas süsteemis võimu ja süsteem allub talle, kuid ainus kellele süsteem peaks kuuletuma, on see inimene, kelle sees süsteem on. Oluline on nimetada asju õigete nimedega. Kui soovid enda ellu inimest, keda nimetad elu armastuseks, siis siin on kaksikmõte sees. Kui sinu elus ei ole täna seda inimest ja ei sinus ei ole suurelt aktiivne ka armastus elu enda vastus, siis võib asi olla selles, et sinu energiaväli lihtsalt ootab, et avaksid kõigepealt end ja endas suuremalt armastuse elu vastu ja seejärel asudes ise selle armastuse sisse täidaksid end armastusega inimese vastu keda enda ellu soovid, eriti siis kui teda sinu elus täna veel ei ole. Ja lihtsalt armastad teda enda sees nii nagu ta oleks. 


Armastus toob nähtavale armastuse. Ja kui asuda ise siin enda sees rahulikult armastama seda, mis sinu sees on, siis ilmub ka sinu mees või naine ootamatult nähtavale, et saaksid kogeda armastust, mis on sinu sees. Sedasi on oluline teha kõikides elu sfäärides, kõigega, mis täna sulle nähtav ei ole, aga soovid, et oleks. Tee ise esimene samm ja alusta armastust. 


 

Sa ei leia kunagi seda mida siin oma südames soovid, kui lähed seda kõigepealt otsima enda ümber olevast ruumist. Leia see kõigepealt üles enda seest, lihtsalt sule silmad, lõdvestu, too kogu oma tähelepanu siia enda kehasse nii, et tunned, kuidas keha läheb justkui raskemaks, sa maandusid siia, ja nüüd lihtsalt küsi, kus on minu armastus, suhe, raha, kodu, töö, unistus, kirg, inspiratsioon, mis iganes, mida soovid. Korda rahulikult küsimust kui vaja, jätka aina enam lõdvestumist ja lihtsalt luba enda sees nähtavale tulla sellel, mis tuleb, kommentaarideta, kas on võimalik või mitte, see lihtsalt on ja lihtsalt tuleb ja kui sulle sobib, siis ütled sellele enda sees lihtsalt rahulikult “jah”, lõdvestud veelgi enam ja sulad selle sisse. Lase sellel enda sees kasvada ja avarduda kehas laiali kuni oled üleni selle olemisega täidetud. Lõdvestu veelgi ja luba sellel avarduda oma keha mõõtmetest välja, kuni enda ümber oleva sfäärini selliselt, et kui sa seal enda sees silmad avad ja enda ümber vaatad, siis sa näed seda, mida soovid enda ümber. Lõdvestu, hinga välja, kinnita sõnaga “jah” oma soovi, lõdvestu veel ja ava vaikselt rahulikult silmad ja võta kogu see olemine endaga kaasa. 


Kui oled enda seest üles leidnud oma soovi, sellega ühendunud, sellesse avardunud, selle oma ellu lubanud, siis läheb vaid veidi veel kuniks energiad ehitavad ümber stseeni sinu ümber ja toovad sulle selle, mida südames soovid. Sinul on vaja vaid lõdvestuda ja lubada vajalikel muutustel toimuda.


 

Järjest rohkem inimesi hakkab jõudma oma paradiisi ja neil kõigil on olnud oma tee selleni. Ükski neist ei ole vale. Need kõik on õiged. Ja nad võivadki täna oma paradiisi, oma soovitud olemist, milles nad on õnnelikud ja hinge põhjani küllastunud, luua täiesti erineval moel. Sedavõrd erineval, et need võivad näida lausa äärmustena. Kuid see ei tähenda, et üks oleks õigem kui teine. Ei. Need lihtsalt on erinevad teed. Erinevad loomise viisid, kuid tulem on kõigil sama - läbi puhta teadvuse, puhtas südames. Ja kõik need lood on vaid selleks, et näidata - ei eksisteeri üht ja ainust õiget meetodit, vaid neid on miljoneid, erinevate variatsioonide ja kombinatsioonidega. Igale ühele just selline, milline temale sobib kõige paremini. Ja kõik need lood on vaid selleks, et oma teel, oma enda paradiisi, me saaksime aru ja tunneksime endas ära selle enda oma, mis endale sobib kõige paremini ja usaldaksime ennast just sellesse meetodisse, sest lõpp kokkuvõttes ei eksisteeri meil mitte ühtegi identset sarnast loomise viisi, sest kõik on oma enda originaalid ja just omaenda ainulaadse kiirega panustades avaneb meile kõigile parim võimalik ruumiline olemine siin nö maa peal, mida nimetatakse - paradiis. 


3 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page