top of page
Search

Nime mõju inimesele

Mõned aastad tagasi küsis minult üks ajakirjanik, millist rolli ja mõju avaldab nimi inimesele. Jäin mõtlema. Olin kindel, et avaldab, kuid tol hetkel ei leidnud ma enda seest kindlat vastust, mil moel täpselt.


Minu enda nimega on algusest peale olnud isemoodi lood. Mingil seletamatul põhjusel elasin 16-nda eluaastani veendunud teadmisega, et minu nimi on kahe o-ga kuni tekkis vajadus vaadata sünnitunnistust ja selgus, et on hoopis üks. Ümber harjumine ja segaduse hajumine võttis kaua aega, mitte ainult minul endal vaid ka kõigel, mis oli minu ümber, sest ma olin igal pool arvele võetud kahe o-ga. Isegi pangakaart oli sellisel kujul vormistatud.


Umbes neli aastat tagasi hakkas minu ellu imbuma nimi Viktoria. Erinevatel viisidel. Korduvalt juhtus, et ka tuttavad inimesed ütlesid mulle Viktoria, ise seejuures ehmatades, millest selline eksitus tuleneda sai. On öeldud, et kuidagi nii väga tahaks öelda Viktoria. Oli ka üks klient, kes järjepidevalt helistades nimetas mind Viktoriaks, olles ise segaduses ning muudkui oma eksimuse pärast vabandades.


Ühel hetkel hakkas kogu see asi minus küsimusi tekitama, sest need ei olnud enam üksikud juhtumid, seda hakkas esinema tihedalt. Mul on tore nimi, millele on leiutatud väga palju erinevaid lühendeid ja hüüdnimesid. Kuid Viktoriaks ei olnud mind kordagi varem nimetatud. Uurisin vanematelt, nägijamatelt inimestelt, võib-olla juhtus, et mulle lihtsalt sai kunagi vale nimi. Aga rohkem kui Viktoria nime enda tähendus ehk võit, ma teada ei saanudki. Mind ei rahuldanud see vastus, kuid lasin kõigel minna ja lubasin unustusse vajuda. Kuni mingil põhjusel otsustasin oma nime uuesti tähenduste süsteemi sisestada, et leida erinevate riikide inimeste tõlgendusi nimele Veronika:


Victory-bringer

Victory, caring and feisty

Victory, or The One Who Brings Victory

Victory carrier

Pure evilness if it is Associated with a last name Markoth

My love

Weird, old, kind, but interesting, bold, neat and organized

Gift of God


Lugesin. Lugesin uuesti ja veel kord ning kõik, kogu minu seni läbi kogetud lugu, arusaamatud mõtted ja tunded, said minu enda jaoks veelgi selgemaks. Sain ka vastuse ajakirjaniku küsimusele, mis kunagi õhku jäi.


Nimi kannab endas energiat. Kannab endas nimesse ajaloost sisse kodeeritud energiat, nime kandjas olnud kui ka seda mida teised inimesed on seda nime kandnud isikuga kokku puutudes kogenud, mõelnud, tundnud. See kõik on talletunud nime energeetilisse mällu. Andes-võttes nime, hakkab selles nimes olev energia mõjutama inimest, kes seda nime kannab. Jah, kõigega, mida siin nime selgitustena välja on toodud, olen endas sõdinud, võidelnud. Ühte osa õppides uskuma ja endas vastu võtma, teist osa aga õppides endast välja saama. Isegi nime enda vastu võitlesin kuni ei jäänud muud üle kui alistuda, sest sünnitunnistusel oli must-valgelt just nii kirjas.


Kokkuvõttes on aga võimalik kõik enda kõrgeimaks hüvanguks tööle panna, sest kui tahes mustaks nimi eelnevate kandjate poolt muudetud ka ei oleks, siis kõigis neis isikutes on olnud samuti midagi väga ilusat, puhast ja head, omad vägevad anded ja oskused. See kõik on energeetilises mälupangas olemas. Otsustades oma nime vastu võtta kui pärandi, puhastades sellest üleliigse, saab alles jääv hakata inimest oma kõrgeimal parimal võimalikul moel teenima.

13 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page