top of page
Search

Õpi tundma ja koolitama Draakonit.

Armas naine, ära jää ootama kuniks tuleb „prints valgel hobusel“ Sind Sinu oma draakoni käest päästma. Kahjuks see osa muinasjutust on välja mõeldud. Mitte, et neid printse ei oleks ja mitte, et nad ei tahaks, aga see osa on vaja igal ühel endal ära lahendada. Ära oota tühja, asu tegutsema, asu oma „draakonit“ tundma õppima. Teda ei ole vaja hävitada ega tappa, vaid temast tuleb aru saada ja ümber koolitada. Ükski naine ei ole kohustatud ega ole ka loodud olema vang. Eriti mitte iseendas ja „enda“ küüsis.


Esimene samm on endale tunnistada ja teadvustada, jah, jaaaa, minus on see keegi miski, mis elab justkui oma elu ja paneb mind toimima, käituma, reageerima, tundma nii nagu ma tegelikult ei soovi ega taha. Ta võtab erinevaid kujusid ja vorme ning tema tujud vahetuvad kiiremini kui ilm akna taga.


Teine samm on alustada uuringuid ja teostada vaatlemise ekspeditsioone. Millele ta reageerib? Kuidas ta reageerib? Miks ta reageerib? Mis paneb teda tuld purskama? Ja mis selle taga tegelikult on? Kus ta ennast peidab? Miks ta ennast peidab? Kust ta üldse välja ilmus? Kes ta tegelikult on? Mida ta vajab? Millest tal puudus on? Mida tema heaks teha saab? Kuidas teda taltsutada? Kuidas temaga ühine keel leida? Mida ta minust tahab? Mida ta mulle selgeks teha üritab? Mida ta mulle näidata tahab? Kas ta tahab mulle midagi õpetada?


Kolmas samm on registreerida, see tähendab kirja panna enda tähelepanekute tulemused. Jälgida korduseid, leida ühisosasid, seoseid. Jah, see võtab aega, aga kui võtad ennast kokku ja alustad, siis mõne aja möödudes avastad, et see on huvitav ja kasulik. Mitte miski ei ole siin elus olulisem ega kasumlikum kui endast ja endas olevast teada saamine.


Neljas samm on järelduste tegemine. Millised on olnud senised tavapärased käitumise ja mõtlemise harjumused? Mida ma saan teha teisti? Mida ma tahan alates hetkest „otsekohe“ teha teisiti? Pane vastused kirja. Mida tahad tegema hakata teisti, kirjuta suurelt punase markeriga paberile ja pane seinale. Märka, kui vana harjumuspärane toimimisviis avaldumise märke annab ning reageeri sellele koheselt soovituga. Treeni, treeni, treeni. Sellisel moel toimides ja siiralt praktikale pühendudes, ilmub soovitud muutus üsna pea Sinu uksele.


Kui soovid tõeliselt kasumlikku tulemust, siis astu välja peast ja pühendu tegutsemisele, praktiseerimisele, treenimisele. Tee seda ISE, sest ainult nii saab kooruda puhas iseseisev originaal, „karkudeta“ ja kolmandate osapoolte moondunud mõttemaailmade mõjutusteta.

4 views0 comments
bottom of page